Вони поклали життя за Незалежність та цілісність України під час антитерористичної операції, яка розпочалася 13 квітня 2014 року
Балда Ігор (Шепетівка)
Загинув 13.03.2015Боєць українського добровольчого військового підрозділу Ігор Балда. 55-річний солдат із позивним «Хмурий» загинув 13 березня від обстрілів під Луганськом.
Ігор Балда народився 7 жовтня 1959 року у селищі Усть-Нера Якутської області Росії в родині українських патріотів, які в сорокові роки минулого століття радянським режимом були вислані до Якутії за звинуваченням у діяльності ОУН і УПА. У 1960-тих роках родина переїхала до України, проживала у місті Знам’янці Донецької області, з 1970-их – у Шепетівці. Де Ігор Балда став засновником Шепетівської районної козацької сотні.
У Хмельницькому попрощаються із бійцем добровольчого підрозділу Ігорем Балдою (16.03.2015)
У вівторок, 17 березня, на майдані Незалежності у Хмельницькому прощатимуться із 55-річним бійцем українського добровольчого військового підрозділу Ігорем Балдою. Солдат загинув 13 березня від обстрілів під Луганськом.
Ігор Балда народився 7 жовтня 1959 року у селищі Усть-Нера Якутської області Росії в родині українських патріотів, які в сорокові роки минулого століття радянським режимом були вислані до Якутії за звинуваченням у діяльності ОУН і УПА. У 1960-тих роках родина переїхала до України, проживала у місті Знам’янці Донецької області, з 1970-их – у Шепетівці. Де Ігор Балда став засновником Шепетівської районної козацької сотні. У 1992 році обраний отаманом Хмельницького обласного козацького коша, пізніше очолював Хмельницьку обласну організацію УНА УНСО, був активним членом Української Національної Асамблеї.
Прощання з Ігорем Івановичем Балдою відбудеться у вівторок, 17 березня, о 12:45 на майдані Незалежності у Хмельницькому.Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_19655.html
У Хмельницькому останню шану віддали козаку та солдату з позивним “Хмурий” (18.03.2015)
У вівторок, 17 березня, хмельничани попрощалися з українським воїном Ігорем Балдою. 55-річний боєць 1-го окремого інженерно-будівельного батальйоні Ігор Балда, загинув 13 березня у селі Боровеньки Луганської області від кулі снайпера.
«Сьогодні вся хмельницька громада сумує, ми прощаємося зі справжнім Героєм України, патріотом, який добровольцем пішов на фронт захищати територіальну цілісність нашої держави, боротися за її незалежність. Великий сум наводить те, що саме в період, коли не мали проводитись бойові дії, загинув Ігор Іванович. Це говорить про те, з яким підступним ворогом ми сьогодні воюємо. Він не побоявся, пішов воювати з однією із самих великих армій світу і був упевнений в перемозі», - сказав на майдані Незалежності виконуючий обов’язки Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський.
Спогадами про відданого сина української держави Ігоря Балду поділився близький друг і побратим, один із засновників Українського козацтва Іван Козар:
«Мабуть, Ігор не збирав стільки людей як сьогодні. Ігор прожив гідне життя, був вихований достойним борцем своїми батьками, які постраждали за свою відданість і любов до України. Ще навчаючись у молодших класах в Знам’янці він був ізгоєм. Батько Іван говорив маленькому – Ігор, ти українець, ти син повстанця, ти повстанець. З дитинства закладалася патріотична жила.
Вже проживаючи у Шепетівці, де він закінчив школу, здобував освіту, з початком перебудови Ігор був одним з перших у рядах руху. Разом з рухом почало відроджуватися козацтво - він перший в лавах відродженців українського козацтва. Ми невеликою групою створили невелику організацію, яка називалася «Плоскирівське козацьке братство». У Шепетівці ще за радянської влади Ігор один з перших підняв жовто-блакитний прапор над міськрадою. Була відкрита кримінальна справа.
Ось такий він був. Тому, маючи велику пошану до свого побратима, ми обрали його отаманом обласної структури Хмельницький козацький кіш. Ми сподівалися, що підніметься козацтво, підніметься патріотичний дух. Ігор був переконаний, що Україна станеться тільки тоді, коли обмиється гарячою кров’ю патріотів. І тільки через 24 роки Україна стається, саме зараз такою дорогою ціною».
Поховають Ігоря Івановича Балду на Львівщині, в селі Оброшине, в родинному склепі, де спочивають його батьки.
За матеріалами Хмельницької міської радиПосилання на новину: http://ye.ua/news/news_19675.html
У Шепетівці дві вулиці перейменували на честь загиблих в АТО (07.09.2015)
На черговій сесії Шепетівської міської ради депутати, на виконання законів України щодо усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР, змінили назви деяких вулиць. Зокрема, за повідомленням прес-служби Шепетівської міської ради, провулок Жухрая перейменували на вулицю Ігоря Балди, а вулицю Сергія Лазо - на Руслана Мазунова.
Нагадаємо, 55-річний Ігор Балда, боєць першого окремого інженерно-будівельного батальйоні, загинув 13 березня 2015 року в селі Боровеньки Луганської області від кулі снайпера. Саме він у Шепетівці ще за радянської влади був одним із перших, хто підняв жовто-блакитний прапор над міськрадою. Поховали Ігоря Балду на Львівщині, в селі Оброшине, в родинному склепі, де спочивають його батьки.
24 червня 2014 року під Слов'янськом біля гори Карачун терористи збили український військовий вертоліт «Мі-8» із дев'ятьма військовими. На борту вертольота був і 33-річний Руслан Мазунов, який народився у селі Михайлючка Шепетівського району, а служив у Бродах Львівської області. Він борттехніком був у тому вертольоті.Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_21766.html