Вони поклали життя за Незалежність та цілісність України під час антитерористичної операції, яка розпочалася 13 квітня 2014 року
Чепелюк Володимир (с. М’якоти Ізяславського району)
Народився 14 травня 1992 року. Зростав у рідному селі разом із сестрою та братом. Після закінчення дев’ятого класу вступив на навчання до Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, який закінчив у 2009 році. Досяг хороших успіхів, мріяв стати десантником. В 2011 році був призваний на строкову військову службу, яку проходив у 80-му окремому аеромобільному полку ВЧ А-0284 міста Львова, продовжив військову службу за контрактом. Володимир був зразковим бійцем. Бездоганно, на рівні офіцера, володів військовою справою, користувався авторитетом серед колег та мав твердий характер, притаманний справжньому чоловікові – захиснику Вітчизни. З перших днів АТО був у зоні її проведення. Третього липня поблизу Слов’янська під час виконання бойового завдання, під час руху на БТРі, його життя обірвав вибух гранати, випущеної з РПГ терористом, який перебував на даху будинку.
Указом Президента України від 8 серпня 2014 року № 640/2014р, «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно).
Цей день в історії Хмельниччини: 3 липня (03.07.2020)
3-4 липня 1589 року в Сатанові перебував і залишив лаконічний щоденниковий запис про цей візит австрійський дипломат Еріх Лясота. Перед Сатановим відвідав містечко Чемерівці, а із Сатанова поїхав у Волочиськ. Щоденник його подорожі - цінне джерело з історії та географії України. Воно дає картину політичного життя і побуту Запорозької Січі, опис українських міст - Києва, Львова, Луцька, Прилуки, Кам'янця, Проскурова, Хмільника тощо.
Упродовж червня - липня 1594 року Северин Наливайко зайняв Теребовлю, Городок, Гусятин, Сатанів та інші міста, спустошив чимало шляхетських маєтків в околицях Бара та Зінькова. Навесні цього року Северин Наливайко, який, як припускають деякі дослідники, народився в Сатанові, очолив загін «із охочих людей» і став іменуватися «запорозьким гетьманом», хоча ним і не був. Завдяки організаторським і воєнним здібностям, особистій мужності Наливайко швидко перетворився на найвпливовішого керівника повстання.
3 липня 1835 року в Славуті сталася подія, яка врешті привела до арешту братів Шапіро, яким належала одна з найбільших типографій у Російській імперії. Того дня сторож славутської синагоги, відкривши двері синагоги для вечірньої служби, побачив повішеним на балці синагоги палітурника славутської друкарні Лазара Протегеїна.
На той час Славута підпорядковувалася поліції міста Заслава (нині Ізяслав), де була створена комісія для розслідування справи в складі трьох представників: заславського начальника поліції, місцевого помічника прокурора та лікаря зі Старокостянтинова. Допитавши свідків, дружину Лазаря, оглянувши труп і не знайшовши слідів насилля, комісія постановила, що Лазар повісився сам. Справа була б закрита, якби не втручання одного з православних священник, який тлумачив подію, як вбивство на релігійному підґрунті. Начальнику жандармерії регіону, якому належала судова влада Волинської губернії, наказали розслідувати цю справу. Розпочалося друге розслідування, допити різних свідків.
Через чотири роки, крапку у справі поставив російський імператор Микола І підтвердивши вердикт братам Шапіро зі Славути. Попри те що причетність братів до вбивства Лазара так і не довели, типографії Шапіро в Славуті були закриті. Тривалий час єврейські книги друкувалися лише у Вільно (Литва).
Історики припускають що ця справа мала місце через конкуренцію.
3 липня 2014 році у Хмельницькому Рада Майдану направила звернення Президенту та Прем'єр-міністру України з вимогою звільнити тодішнього губернатора Леоніда Пруса. У зверненні громадськість звинувачувала губернатора у некомпетентності, бездіяльності та заангажованості його рішень в кадровій політиці ОДА.
3 липня 2014 у зоні проведення ООС загинув Володимир Чепелюк з села М’якоти Ізяславського району. Того дня поблизу Слов’янська під час виконання бойового завдання, його життя обірвав вибух гранати, випущеної з РПГ терористом. Військовий був сержантом з матеріального забезпечення аеромобільної десантної роти 80-ї окремої аеромобільної бригади.
3 липня 2014 у зоні проведення ООС загинув Володимир Чепелюк з села М’якоти Ізяславського району. Фото: з memory.ye.ua
3 липня 2018 року в Кам’янці-Подільському відкрили БіоТЕС. Перша в Україні, третя у Європі та лише п’ята у світі біотеплоелектростанція виробляє електричну і теплову енергію не з газу, а з альтернативних видів палива. Тож близько двохсот багатоповерхівок, кілька дитячих садків та шкіл в Кам’янці-Подільському, отримуватимуть тепло саме з альтернативних джерел енергії, які використовуватиме ця ТЕС.
2018 року 3 липня на Хмельниччині відкрили одну з найбільших у світі ТЕС. Фото: з архівуПосилання на новину: http://ye.ua/news/news_43431.html