Вони поклали життя за Незалежність та цілісність України під час антитерористичної операції, яка розпочалася 13 квітня 2014 року
Жук Андрій (Хмельницький)
Загинув 27.05.2016Андрій Жук, командир 3-го батальйону 72-ої окремої механізованої бригади Андрій Жук загинув 27 травня на Донеччині унаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків на Донбасі. Українські воїни потрапили в засідку терористів під Волновахою.
36-річний командиром із позивним "Мауглі" Андрій Жук був кадровим військовослужбовцем. До 2014 року служив прикордонником, а з початком бойових дій став до лав Збройних сил. Побратими кажуть, він був блискучим військовим, хотів зробити кар'єру в армії, стати генералом.
Президент України Петро Порошенко нагородив Андрія Жука орденом Богдана Хмельницького І ступеня Жука Андрія Сергійовича – посмертно.
У зоні АТО загинув комбат із Хмельниччини (28.05.2016)
Командир 3-го батальйону 72-ої окремої механізованої бригади Андрій Жук загинув унаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків на Донбасі. Українські воїни потрапили в засідку терористів під Волновахою.
«Командир батальйону очолив групу, яка вийшла розвідати це місце й потрапила в засідку. Під час бою він був поранений, він уже помер, коли йому надавали медичну допомогу», - про це "5 каналу" повідомив прес-офіцер оперативно-тактичного угруповання "Маріуполь" Віталій Кирилов.
Як написав на своїй сторінці в «Фейсбук» журналіст Юрій Бутусов, завтра, 29 травня, з Героєм прощатимуться в Києві. «Завтра на Алеї Героїв Небесної сотні (вул..Інституська) у виходу з метро Хрещатик о 15.00 - прощання з командиром 3-го батальону 72-ї білоцерківської механізованої бригади Андрієм Жуком. Позивний "Мауглі". 36 років. Загинув вчора в бою з розвідгрупою противника під Волновахою. Його солдати залишилися живими. А він пішов першим і прийняв на себе вогонь».
Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в «Фейсбук» повідомив, що доручив підготувати нагородні документи на Андрія Жука.
Ймовірно, що Андрія Жука поховають у Хмельницькому 30 травня. Герой навчався у школах Кам'янки та Станова Городоцького району, а потім став військовим, вступивши та закінчився Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_24938.html
Сьогодні в Хмельницькому прощатимуться з комбатом Андрієм Жуком (30.05.2016)
Орієнтовно з 9 і до 12 години в Хмельницькому на вулиці Толстого, 5, у приміщенні бюро «Ритуальних послуг» відбудеться панахида за загиблим 27 травня в АТО командиром 3-го батальйону 72-ої окремої механізованої бригади Андрієм Жуком.
Вчора, 29 травня, з хмельничанином прощалися в Києві… на Алеї Героїв. Після чого труна із тілом вбитого комбата, якого багато хто знав за позивними «Мауглі», вирушила до Хмельницького.
Андрія Жука поховають на кладовищі в мікрорайоні Ракове. Хмельничан закликають прийти до «Ритуальних послуг» з лампадками та квітами, щоб гідно провести в останню путь Андрія Жука. 3 травня йому виповнилося 32 роки…
Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_24944.html
У Хмельницькому на колінах прощалися із загиблим комбатом 72-ї бригади “Мауглі” (30.05.2016)
У Хмельницькому сьогодні, 30 травня, попрощалися з командиром 3-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади 32-річним Андрієм Жуком. Провести в останню дорогу бійця з позивним “Мауглі” прийшли сотні людей: рідні, побратими, колишні колеги прикордонники, волонтери, студенти, представники влади і просто небайдужі.
Андрій Жук загинув 27 травня на Донеччині. Його група потрапила у засідку диверсійно-розвідувальної групи. Щоб врятувати своїх солдат прийняв вогонь на себе.
“Він ішов попереду, всі кулі потрапили в нього. Звичайно, бійці зреагували, його поклали на землю, зав'язався бій. Андрій отримав смертельне поранення в голову, і лікарі не змогли його врятувати, - розповідає солдат, волонтер і близький друг Андрія Олена Мокренчук. - Це офіцер, який з самого початку виявив себе як достойний воїн. Він ніколи не ховався за спини бійців, завжди йшов пліч-о-пліч з ними, подекуди попереду, як і цього разу. Андрій брав участь у багатьох боях, показав себе з найкращого боку, повів себе рішуче, героїчно. Ми два місяці тому подали його на нагородження орденом Народний Герой України і Герой України. Я наголошую, що він став Героєм не тому, що помер, а тому що героїчно жив і героїчно боровся за Україну”.
Андрій Жук був кадровим військовослужбовцем. До 2014 року служив прикордонником, а з початком бойових дій став до лав Збройних сил. Побратими кажуть, він був блискучим військовим, хотів зробити кар'єру в армії, стати генералом.
Присутні не стримували сліз
“Він був такий чистий, щирий. Наче не з цього світу. В ньому не було ніякого лукавства, ніколи він не хотів кудись пролізти. Така чиста людина. Як “Мауглі” - дитя полів”, - додає Олена Мокренчук.
Андрій загинув, бо взяв вогонь на себе
“Андрій прийшов до нас командиром взводу. Після цього побачили, що це толковий, грамотний офіцер, і він почав рости: вже батальйоном керує 8 місяців. Він був дуже людяним. Був воїном, але при цьому ще Людиною. До підлеглих він ставився як старший брат, як батько. Був вимогливий, але справедливий”, - каже заступник командира 72-ї механізованої бригади підполковник Олександр Самарський.
Боєць 72-ї окремої механізованої бригади Олексій Комар прощається не просто з побратимом, а з найкращим другом і кумом. Каже, з Андрієм знайомі 11 років, він постійно давав слушні поради. “Мауглі”, за словами побратима, хотів стати генералом і збудувати міцну армію в країні.
На прощання принесли багато квітів і вінків
“Ми служили пліч-о-пліч. Він офіцер з великої букви. Він завжди був з нами і не залишав своїх солдат. Так сталося, що при наступі диверсійної групи ми його втратили", - каже Олексій Комар.
В останню дорогу бійця проводили на колінах
Прощалися з Андрієм Жуком у приміщенні бюро «Ритуальних послуг». Там відслужили панахиду за загиблим. В останню дорогу проводили його, стоячи на колінах, не стримували сліз. Поховали бійця на кладовищі в мікрорайоні Ракове.
Побратими досі не можуть повірити, що Андрій помер
Прощались з бійцем під вигуки "Слава"
"Мауглі" отримав свої нагороди не тому, що помер, а тому що героїчно жив і воювавПосилання на новину: http://ye.ua/news/news_24951.html
Комбату 72-ї бригади Андрію Жуку посмертно присвоїли звання майора (01.06.2016)
Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак за виявлені мужність і героїзм присвоїв хмельничанину Андрію Жуку, який загинув на Сході України, чергове військове звання «майор» посмертно. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.
Нагадаємо, що кілька днів тому, після надходження повідомлення про диверсійно-розвідувальну групу ворога, командир третього батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Андрій Жук, позивний «Мауглі», особисто очолив операцію з її виявлення та загинув унаслідок бойового зіткнення.
Поховали комбата у Хмельницькому, провести в останню дорогу бійця з позивним “Мауглі” прийшли сотні людей: рідні, побратими, колишні колеги прикордонники, волонтери, студенти, представники влади і просто небайдужі.Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_24994.html
«За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Нагородити орденом Богдана Хмельницького І ступеня Жука Андрія Сергійовича - майора (посмертно)», - йдеться в указі, який оприлюднений на сайті Президента України.
Нагадаємо, Андрій Жук, командир 3-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади загинув на Донеччині 27 травня цього року. Вже 30 травня комбата з позивним «Мауглі» поховали в Хмельницькому. 1 червня йому посмертно присвоїли звання майора.
Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_25026.html
Ще 22 хмельничанина можуть стати почесними громадянами міста (05.10.2016)
Вже в цьому місяці, в жовтні, почесних громадян Хмельницького може стати набагато більше. Щоправда, усі 22 претенденти, якщо міська рада проголосує за відповідне рішення, отримають звання посмертно.
У проекті рішення, яке міськрада має розглянути в жовтні, передбачається присвоїти звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» жителям міста, які, цитуємо: «проявили мужність, героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, віддали життя за Україну». Тобто тим хмельничанам, які загинули під неоголошеної війни на сході країни.
Крім цього, родичі Івана Віхтюка, Володимира Величка, Ігоря Волошина, Володимира Глубокова, Валерія Дереша, Павла Дияка, Андрія Жука, Дмитра Іваха, Дана Колісника, Олександра Кушнірука, Руслана Ліщука, Володимира Овчарука, Володимира Панчука, Олександра Розембовського, Леоніда Смолінського, Олександра Співачука, Анатолія Суліми, Олександра Цисаря, Вадима Шалатовського, Романа Якобчука, Назара Якубовського та Анатолія Якушка отримають грошову винагороду. А це 20 мінімальних заробітних плат, збільшені на суму сплати податку з доходів фізичних осіб.
Нагадаємо, нещодавно на сесії Хмельницької міської ради, яка відбулася 21 вересня, звання «Почесний громадянин міста» присвоїли Віктору Барбалюку, засновнику розвитку вільної боротьби в місті та області.
Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_26772.html
На Городоччині встановили меморіальну дошку майору Жуку, який загинув у зоні АТО (18.10.2016)
У четвер,13 жовтня, в Кам"янському НВК, що на Городоччині, відбувся мітинг-реквієм з нагоди відкриття меморіальної дошки Андрію Жуку, який загинув на сході. Боєць був командиром 3-го батальйону 72 окремої механізованої бригади.
“Андрій народився 3 травня 1984 року у Запоріжжі. Дитячі роки пройшли у нашому селі – Кам’янці. Саме тут він навчався 9 років у школі, яку закінчиву 1999 році. Далі Андрій продовжив навчання у Сатанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, по закінченні якої вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Завершивши навчання, хлопець ніс службу у Західному регіональному управлінні державної прикордонної служби України до 2010 року. У 2013-2014 роках Андрій - командир взводу охорони роти Регіонального центру радіоелектронної розвідки «Південь» Сухопутних військ Збройних сил України. З серпня 2014 року Андрій Сергійович проходить службу в зоні проведення антитерористичної операції на території Донецької області”, - пише на своїй сторінці у Фейсбуці волонтер Оксана Трапезун.
Також вона зазначає, що Анжрій Жук брав участь у боях під Старобешевим, Петрівським, Старогнатівкою, в секторі «М» у Волноваському районі. Увечері 27 травня 2016 року бійці батальйону помітили біля лісопосадки поблизу села Богданівка ворожу диверсійно-розвідувальну групу, про що доповіли на командний пункт.
“Комбат Жук з двома військовослужбовцями виїхав на автомобілі ГАЗ-66 на допомогу. Оберігаючи менш досвідчених бійців комбат сам пішов уперед для розвідки місця просування ДРГ. Але за цей час диверсанти вже підійшли близько й влаштували засідку. Автоматною чергою противника було поранено трьох українських військовослужбовців, бійці батальйону відкрили вогонь у відповідь, сусідні підрозділи надали вогневу підтримку, ДРГ відійшла. Андрій дістав шість кульових поранень, одне з яких виявилось смертельним, він помер під час евакуації до шпиталю. В подальшому зав'язався бій, що тривав кілька годин, відхід своєї ДРГ противник прикривав мінометами та артилерією, а також використав установку «Град»”, - пише волонтер.
Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_26950.html
Почесними громадянами міста Хмельницького стали 25 загиблих воїнів АТО (26.10.2016)
Депутати Хмельницької міської ради проголосували за присвоєння звання почесного громадянина для 25 хмельничан. Усім – посмертно. Йдеться про загиблих воїнів АТО.
«Ще 25 в нас буде нових почесних громадян. Нагорода передбачає виплату 20 мінімальних заробітних плат, - додав міський голова Олександр Симчишин. - Завжди одному-двом за рік вручали, на жаль».
Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» отримали хмельничани які «проявили мужність, героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, віддали життя за Україну». Тобто хмельничани, які загинули під неоголошеної війни на Сході країни.
Почесними громадянами стали Іван Віхтюк, Володимир Величко, Ігор Волошин, Володимир Глубоков, Валерій Дереш, Павло Дияк, Андрій Жук, Дмитро Івах, Дан Колісник, Олександр Кушнірук, Руслан Ліщук, Володимир Овчарук, Володимир Панчук, Олександр Розембовський, Леонід Смолінський, Олександр Співачук, Анатолій Суліма, Олександр Цисар, Вадим Шалатовський, Роман Якобчук, Назар Якубовський, Анатолій Якушко, Максим Яровець, Сергій Саліпа, Іван Зубков.Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_27088.html
У Хмельницькому сестрі легендарного комбата «Мауглі», який загинув на Сході, передали його орден (29.11.2016)
Сестрі героя АТО Андрія Жука, який загинув у бою на Донеччині, передали його нагороду.
Під час засідання колегії ОДА, сьогодні, 29 листопада, голова адміністрації Олександр Корнійчук вручив Оксані Дзяні орден Богдана Хмельницького І ступеня, яким посмертно нагородили командира 3-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади.
«Мені випала велика честь бути сестрою комбата «Мауглі», а вам – вручити йому цю останню нагороду. Він загинув, закривши своєю спиною молодих солдат. У ваших руках наше майбутнє, зробіть так, щоб люди більше не гинули», - звернулася до присутніх Оксана Дзяна.
Нагадаємо, командир 3-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Андрій Жук загинув на Донеччині 27 травня цього року. Вже 30 травня комбата з позивним «Мауглі» поховали в Хмельницькому. 1 червня йому посмертно присвоїли звання майора.
Посилання на новину: http://ye.ua/news/news_27652.html